Investice - řízení rizik

02.02.15

Sensible investic a správy majetku vyžaduje rovnováhu mezi vaším profilem rizika a volatility investičního portfolia.

Oba tyto faktory mohou být kombinovány, aby svůj investiční politiku a investiční filozofii.

Je důležité si uvědomit, že váš rizikový profil je skutečně skládá ze dvou hledisek: váš postoj rizika a své funkci rizik. Riziko postoj je skutečným měřítkem vašeho osobního pohodlí s rizikem. Jste ochotni riskovat méně příznivý výsledek a zároveň se snaží dosáhnout příznivější jeden? (riziko vs přiznání).

Kapacita Riziko je vaše schopnost udržet méně příznivý výsledek, aniž by došlo k ohrožení své původní cíle a plány. Kapacita Riziko je ovlivněn faktory, jako je v časovém horizontu (což vám čas na zotavení z nepříznivého přiznání) a celkové bohatství (což vám umožní projít poklesu hodnoty účtu a stále udržovat požadovanou výdaje).

Tyto dvě oblasti jsou stejně důležité, protože každý jiný, a to je důležité, že budete mít oba v úvahu při důležitých investičních rozhodnutí. Například, pokud vaše riziko postoj znamená, že byste mohli udržet pokles tržního 25% bez jakéhokoli dopadu na své cíle, vhodné portfolio může obsahovat 60-80% akcií.

Nicméně, pokud váš postoj míru rizika, ukazuje, že jakýkoliv pokles přesahující 10%, vedlo studený pot a bezesných nocí, pak equity portfolio 60-80% zjevně není správný přístup. Místo toho byste měli investovat do portfolia s nižší procento akcií.

Tak, jak můžete řešit své plné rizikový profil?

K dispozici jsou dva klíče:

Nejprve musíte získat skutečnou míru vašeho rizika postoj.

Toho lze dosáhnout za použití komplexního rizika profilování systém. Nebudete moci dosáhnout tím, že druhý to hádat sami, protože to je velmi nepravděpodobné, že budete vědět dost na posouzení, aby byla úspěšná. Měli byste se poradit se svým finančním poradcem / Planner a zeptat se jich, co používáte. Jedním z nejkomplexnějších nástrojů poskytuje FinaMetrica. Jejich vyhodnocení obsahuje 25 otázek a vaše skóre (1-100), budou porovnány proti celému fondu těch, kteří vyplnili dotazník.

Ty by pak měly ujistit, že správně interpretovat skóre a jsou schopni efektivně působit na informace.

Za druhé, měli byste pracovat v procesu finančního plánování určit své skutečné cíle a záměry. Tento krok je velmi důležité, protože bez něj, jak budete vědět, jaké jsou vaše tolerance je pro schopnost nést riziko (tj jak budete vědět, jak moc ztráta můžete absorbovat, aniž by to ovlivnilo pravděpodobnost vás dosažení vašich cílů).

Jakmile budete vědět, jak moc Nevýhodou můžete tolerovat, pak můžete určit, jaká by měla být vhodná investiční politika, za použití postoj rizik jako omezení. To by vám mělo vést k rozhodování o tom, jaké procento akcií chcete ve svém portfoliu.

Alternativní přístup je, že i nadále investovali do vyšší procento akcií, ale připravte se, že budete muset upravit své cíle (důchodu později, méně utrácet, utrácet víc, atd), v případě, že hodnota portfolia příliš klesne. Samozřejmě, že můžete dosáhnout svých cílů dříve, pokud vyšší portfolio riziko roste rychleji než nižší portfolia rizik.

Finanční tipy Sečteno podtrženo

Po přestávce to všechno dolů, to je více než pravděpodobné, že se snažíte dosáhnout svých cílů a záměrů v nějaké formě. A většina lidí by raději vyzkoušet a dosáhnout svých cílů s minimálním množstvím rizika (ano, na vědomí, řekl jsem nějaké lidi - tam bude vždy riziko odběrateli mezi námi).

Reklama - odkazy

Firma STAKO, prověřený výrobce vestavěné skříně Vám dodá skříň přesně podle Vašich představ.


Osvědčený výrobce vestavěné skříně, společnost KOMANDOR. Ručí za vysokou kvalitu a nadstandartní služby.


Autopůjčovna Praha nabízí vozy Škoda.


Dopřejte si dovolenou s dětmi uprostřed přírody.


Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.


Moderní vestavěné skříně od zkušených odborníků najdete v Praze.